W sobotę Światowy Zjazd Kaszubów

O godzinie 10:30 na dworcu PKP Rumia prof. Edmund Wittbrodt – Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego wraz z Burmistrzem Miasta Michałem Pasiecznym powitają gości przybyłych pociągiem Transcassubia. Po uroczystym przemarszu Msza Święta, która odbędzie się w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi o godz. 11:15. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na godzinę 13:00 na scenie głównej MOSiR w Rumi. W dalszej części imprezy przygotowano mnóstwo atrakcji. Wstęp dla wszystkich jest bezpłatny.

 

 

Uwaga – w dniu 01.07.2017 r. zostanie wyłączona z ruchu ul. Mickiewicza (na odcinku od ul. Dębogórskiej do ul. Czechowa). Mieszkańcy zamkniętego odcinka mogą odbierać przepustki w Referacie Promocji i Komunikacji Społecznej (pok. 113 w godzinach pracy Urzędu Miasta). Wyłączony z użytkowania będzie parking przy Rynku (ul. Dębogórska/ul. Kościelna) oraz przy Hali MOSiR (ul. Mickiewicza). Na odcinku od ul. Wybickiego do ul. Czechowa będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

 

Na czas trwania przemarszu Kaszubów (10:30 – 11:15 oraz po Mszy Św. 12:15-13:00) przewidywane są również miejscowe utrudnienia w ruchu (przemarsz odbywa się następującą trasą dworzec PKP- ul. Starowiejska- ul. Dąbrowskiego- Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych (Msza Święta) – ul. Dąbrowskiego- ul. Starowiejska- Stadion MOSiR).