Ciekawe lato, czyli harcerskie obozy w Potęgowie

Harcerski Ośrodek Centrum Przygody w Potęgowie gościł w tym roku obozy harcerskie w trzech turnusach. Łącznie z wakacyjnej oferty ośrodka skorzystało ponad prawie 500 uczestników.

 

Harcerskie obozy zorganizowane zostały dla zuchów i harcerzy z Tczewa, Grudziądza, Hufca ZHP Rumia oraz dzieci i młodzieży z okolic Trójmiasta. Pod koniec lipca odbył się obóz przygodowy oraz obóz dla skautek z Rzymu (programy były dostosowane do grup wiekowych oraz chęci przeżycia przygody harcerskiej). Odbył się kurs na żeglarza jachtowego, podczas którego 10 osób zdobyło patent. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zajęcia na wodzie: pływanie na kajakach i łodziach żaglowych typu Puck, Omega. Gry i zabawy w wodzie na zorganizowanym kąpielisku pod okiem ratownika WOPR łącznie z nauką pływania.

 

Oprócz tego były wyprawy do lasu, podchody, biegi patrolowe gry i zabawy w okolicach otaczającego nas Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i miały ogromne powodzenie. Wyprawy na Diabelski Kamień, bunkier Gryfa Pomorskiego, ścisłego rezerwatu przyrody, punktu widokowego „Zamkowa Góra” to tylko niektóre miejsca na szlakach wędrówek. Odbywały się także wycieczki autokarowe; Szymbark, Lębork, Łeba.

 

A pomimo pogody, która nie pomagała w tym roku, każdy z uczestników mile będzie wspominać przygody na obozie w Potęgowie!

 

Hm Bogdan Formella