Policjanci uczyli panie z Rumi samoobrony

Funkcjonariusze uczyli kobiety, jak nie paść ofiarą przestępstwa, nie dać się napastnikowi, obronić i uciec bez szwanku. Zajęcia były przygotowane przez mundurowych z myślą o poprawie bezpieczeństwa pracownic Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi. 

 

Zajęcia z samoobrony, które prowadzili wejherowscy policjanci odbywały się przez ostatnie tygodnie. Funkcjonariusze przygotowali je dla poprawy bezpieczeństwa pracownic rumskiego MOPS-u. Mundurowi przeprowadzili praktyczne zajęcia, w których wskazywali jak się zachować w sytuacji napadu. Głównym celem tych zajęć było zdobycie wiedzy oraz umiejętności w zakresie obrony przed atakiem napastnika.

 

Treningi odbywały się raz w tygodniu w sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi i trwały po 1,5 godziny. Łącznie przeprowadzono 14 takich spotkań. W zajęciach brało udział od 15 do 27 kobiet. Kurs realizowali instruktorzy technik taktyk interwencji: sierż. szt. Andrzej Polakowski oraz st. sierż. Bartosz Frank.

Mimo ogromnego zaangażowania pań w treningi, policjanci życzyli wszystkim, by nigdy nie doszło do sytuacji, w której będą zmuszone wykorzystać swoje umiejętności w praktyce.

 

Zajęcia zakończono w pierwszym tygodni września, a każda osoba w nim uczestnicząca otrzymała dyplom za uczestnictwo w szkoleniu.

 

(KPP Wejherowo)