Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Rumi

W hali MOSiR Orkiestra będzie grać od godziny 14, a w Domu Kultury “Janowo” od godziny 16. Datki z najbliższego finału zostaną przeznaczone na wsparcie dla podstawowych oddziałów neonatologicznych.

 

W MOSiR wystąpią przedszkola: „Słoneczna Jedynka”, “Bajka”, “Pod Topola”, “Janowiaczek”, szkoły: SP nr 6, SP nr 9 i SP10, II LO, studia tańca: Creative Dance, Deepsite Studio, Masta Dance i Spinki. Licytacje będą odbywać się o godz: 15.00, 17.30 i 19.00. W DK “Janowo”: Teatr Koperka i Kminka, Szymon Drwal (perkusja), przedszkole „Iskierka”, przedszkole „Puchatek”, Ekologiczna Szkoła Społeczna, Julia Orciuch (wernisaż), eMBi, rodzice ze Szkoły Podstawowej „Kreatywni” praz przedszkola „Mądry maluch”.

 

– Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji – mówi Jerzy Owsiak. – Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce.

 

Datki z finału zostaną przeznaczone na wsparcie dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – neonatologia była celem finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 zł.