Śniadanie Wielkanocne w Domu Harcerza

31 marca 2018 w Domu Harcerza odbyło się Śniadanie Wielkanocne dla prawie 60 osób samotnych i potrzebujących. Uczestniczyli w nim również wolontariusze, przedstawiciele ZHP, MOPS i Rady Miasta.

 

Organizatorem tego śniadania, podobnie jak w roku 2017, było Stowarzyszenie Nasza Rumia, przy współpracy z MOPS, ZHP Rumia  oraz UM. Wszelkie koszty związane z organizacją zostały sfinansowane przez Stowarzyszenie Nasza Rumia, a pracownicy MOPS wykonali i wręczyli osobom zainteresowanym zaproszenia, natomiast harcerze zorganizowali akcję zbierania żywności i przygotowali paczki prowiantowe dla każdego uczestnika. Dzieci z rumskich szkół przygotowały serdeczne życzenia świąteczne dla każdego. Pracownicy MOPS oraz członkowie Naszej Rumi przygotowali i udekorowali sale i stoły na obu salach.

 

Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji Śniadania Wielkanocnego. Dziękuję za piękny wystrój sali, stroiki, 100 paczek, 200 obiadów świątecznych, pomoc w obsłudze i serce które włożyliście, co było widać po uśmiechniętych i radosnych twarzach. Byliście wspaniali i dzięki za serce dla drugiego człowieka.

 

Bogdan Formella 
Stowarzyszenie Nasza Rumia