Dzień Kobiet w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza na spotkanie poetyckie z okazji Dnia Kobiet, którego bohaterami będą Gabriela Szubstarska i Piotr Szczepański, ale – uwaga – nie odbędzie się w Stacji Kultura, tylko w Filii nr 1, przy ul. Pomorskiej 11.

Gabriela Szubstarska jest gdańszczanką, poetką, w tym kilku wydanych w wersji polsko-niemieckiej tomików, a jej wiersze można znaleźć w wielu antologiach oraz prasie. W 2013 roku została wyróżniona Laurem Twórczości Literackiej, który nadaje Wielka Kapituła Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego. Należy również do Sopockiego Klubu Pisarzy, Gdańskiej Grupy Autorów Haiku i Międzynarodowej Grupy Poetyckiej QuarArt.

Drugi bohater tego wieczoru Piotr Szczepański to gdański poeta, plastyk i animator kultury. Jest promotorem krótkich form wierszowanych i założyciel nieformalnej grupy Haiku, która zrzesza kilkudziesięciu twórców z całej Polski. W 2001 roku otrzymał trzecią nagrodę w International Kusamakura Haiku Competition. Współzakładał Międzynarodową Grupę Twórczej QuadArt, a w wolnym czasie tworzy miniatury tkackie, które prezentuje na wystawach organizowanych nie tylko w Polsce.

Zorganizowane z okazji Dnia Kobiet w Rumi spotkanie z tą dwójką odbędzie się w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. Pomorska 11) w środowy wieczór. Początek o godzinie 18.00.