Ferie harcerskie i nie tylko

Harce, spotkania i wypady mogą być atrakcyjne również zimą – propozycje, z jakich można skorzystać w Domu Harcerza w najbliższym czasie są skierowane do każdego bez względu na wiek. Na czas zimowych ferii atrakcje przygotowały również domy kultury, biblioteka i MOSiR.

Na przełomie stycznia i lutego w Domu Harcerza odbyły się bale karnawałowe dla dzieci oraz dorosłych i lekcja historii poświęcona Cichociemnym, a wczoraj rozpoczęło się zimowisko harcerskie dla zuchów, harcerzy i harcerzy starszych z 11 HDCz-B. To ważne wydarzenie w drużynie, ponieważ podczas zimowiska 12 zuchów złoży obietnicę zuchową, a 14 harcerzy Przyrzeczenie Harcerskie. W programie są również dwie wycieczki autokarowe oraz bogaty program.

Kolejne wydarzenie odbędzie się 22 lutego i będzie to Dzień Myśli Braterskiej – uroczyste spotkanie całej rodziny harcerskiej skupiającej się w Hufcu Rumia. A od 22 do 27 lutego zaplanowane zostało wyjazdowe zimowisko dla harcerzy do ośrodka wypoczynkowego Łazy. W programie m.in. budowa osady Wikingów na plaży.

Harcerze z hufca przygotowują się także do udziału w Światowym Zlocie INTERCAMP, który odbędzie się na początku maja 2016 roku w Czechach.

Zajęcia w czasie zimowych ferii organizowane są również w innych miejscach Rumi. MOSiR zaprasza na naukę pływania, turnieje piłki nożnej oraz tenisa stołowego, Miejski Dom Kultury oraz DK SM „Janowo” m.in. na zajęcia świetlicowe, naukę tańca i spotkania z ciekawymi ludźmi, a biblioteka na warsztaty muzyczne. Zajęcia sportowe odbywają się także w szkołach.