WOŚP, akcja oddawania krwi i DKMS

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagości także w Rumi, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (od godziny 13.00) oraz w Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo (od godziny 16.00). Będą zbiórki, stoiska charytatywne i oczywiście wolontariusze z puszkami, a na koniec „światełka do nieba” o godzinie 20:00 przy stadionie MOSiR.

 

Odbywa się również rejestracja dawców szpiku – w 2018 roku u Damiana Bojara z Rumi stwierdzono niedokrwistość (anemię) aplastyczną, określaną również jako aplazja szpiku. Leczenie obejmuje m.in. chemioterapię i stosowanie intensywnej terapii immunopresyjnej. Niestety, w przypadku pana Damiana możliwości tradycyjnego leczenia się już wyczerpały. Mieszkaniec Rumi potrzebuje przeszczepienia szpiku. Wszyscy chętni, którzy chcą pomóc, mogą dołączyć do bazy Fundacji DKMS.

 

Z Finałem WOŚP i rejestracją dawców szpiku połączona jest również honorowa zbiórka krwi. Personel medyczny czeka na krwiodawców na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących (ul. Stoczniowców 9) od godziny 9.00 do godziny 14:00.