Wiadomość w sprawie ulicy Dąbrowskiego

Wiadomość, którą napisał do nas mieszkaniec. Udostępniamy za jego zgodą. 

 

Piszę z pytaniem na plan ulicy Generała Henryka Dąbrowskiego. Jestem mieszkańcem jednej z kamienic i chciałem powiedzieć, że ruch na tej ulicy jest paskudny. Jest tutaj dużo zapleczy handlowo – usługowych, a jednocześnie “dzika ulica” i o wypadek nieciężko. Czy są jakieś programy, które maja zmienić tutejszą infrastrukturę?


Informowałem się w dziale dróg, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo tej ulicy – pan powiedział mi, że w tym roku mają to zmienić. Rzekomo organizują pomysły w sprawie bezpieczniejszych przejść, itp. Miejmy nadzieję, że to się zmieni. W godzinach szczytu – nie ukrywam – jest dosyć dobrze, bo samochody samoistnie hamują przez natężenie ruchu, lecz wieczorami i rankami jak mogą to się rozpędzają, ile wlezie (a na tym odcinku jest ograniczenie prędkości 40 km/h, więc miasto powinno się zobowiązać zmusić kierowców do tej prędkości).

 

Po drugie motocykliści latem to jest dopiero katorga. Dodam, że w ostatnim czasie mój pies wywinął się ze smyczy. Wystarczyła chwila, aby pędzący samochód nie zdążył go zauważyć…