Realizacja nowego projektu rozpocznie się jesienią

– Aby wziąć udział w programie należy najpierw zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi. Wymagane jest bowiem skierowanie – tłumaczy Bogdan Formella, szef stowarzyszenia „Nasza Rumia”.

 

Przypomnijmy, że programy żywnościowe skierowanie do mieszkańców Rumi realizowane są w harcerskim ośrodku na Zagórzu od kilku lat. W każdym miesiącu pomoc otrzymują setki osób. I za każdym razem, gdy w miasto „pójdzie” sygnał o nowej dostawie pod ośrodkiem harcerskim tworzy się długa kolejka osób.

 

– Do Rumi wszystko przyjeżdża tirami, a następnie trafia do magazynu – opowiada Bogdan Formella, który koordynuje przedsięwzięcie. – W naszej kompetencji jest zorganizowanie transportu, przywiezienie towaru, jego rozładunek, w czym pomagają wolontariusze, a następnie przygotowanie żywności do wydawania.

 

Dzięki temu rumianie otrzymują np. ryże, kasze, makarony, ser, mięso, ryby, warzywa. Z kolei zima w ośrodku harcerskim wsparcie uzyskają również bezdomni. W ramach swojej działalności MOPS kieruje takie osoby do noclegowni, ale każda z nich może otrzymać doraźną pomoc w postaci codziennego posiłku właśnie a Zagórzu…

 

Link do artykułu: 

Nowy program żywnościowy dla mieszkańców Rumi