Potrzebni wolontariusze na Bieg Kaszubski w Rumi

W niedzielę, już po raz drugi w Rumi, odbędzie się w Bieg Kaszubski – inicjatywa, która ma sportowo rozwijać miasto. Przy okazji, poprzez start w tych zawodach, wielu zawodników z różnych części Polski będzie miało okazję poznać Rumię.

Bieg główny odbędzie się na dystansie 10 km na dwóch identycznych pętlach po 5 km (trasa biegu posiada atest PZLA). Oprócz tego będą również trzy wyścigi dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat na dystansach od 500 m do 1500 m na widowiskowej półkilometrowej pętli. Koszt udziału w biegu głównym – na 10 km to 30 zł przy zapisaniu się on-line i 40 zł płatne w biurze zawodów. Biegi dla dzieci i młodzieży są bezpłatne.

Wszyscy w pakiecie startowym otrzymają okolicznościową koszulkę oraz posiłek regeneracyjny po zawodach. Dla najlepszych 5 zawodniczek i 5 zawodników przewidziano nagrody finansowe, zaś w poszczególnych kategoriach wiekowych piękne statuetki dla zwycięzców i drobne upominki.

Potrzebni są wolontariusze. Chętni mogą się zgłaszać poprzez stronę internetową:
https://docs.google.com/forms/d/18L0zAy0fIw5petfyAHF6146XH8W2xFT70K3_DdKVHFg

Nasze miasto leżące u granic Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i blisko morza posiada nie tylko malownicze krajobrazy, ale również odpowiednio zróżnicowane tereny do uprawiania różnych dyscyplin sportu. Nie brakuje obiektów sportowych, dlatego Rumia jest doskonałym miejscem dla sportowca. Poprzez inicjatywę Biegu Kaszubskiego gospodarz imprezy chcę również zakorzenić sportowego ducha u najmłodszych.
Organizatorzy

W związku z organizacją Biegu Kaszubskiego 24 kwietnia w godzinach 10:30-14:00 nastąpią utrudnienia w ruchu ulicznym.

W godzinach 10:30 – 14:00 będzie zamknięty ruch uliczny na ul. Dębogórskiej (pomiędzy rondem Jana Pawła II a skrzyżowaniem z ul. Chełmińską i Gdyńską)
W godzinach 11:45-13:30 będzie zamknięty ruch uliczny na: ul. Dębogórska (od ronda Jana Pawła II do ul. Gdańskiej), ul. Gdańska (od ul. Dębogórskiej do ul. Dąbrowskiego), ul. Dąbrowskiego (od ul. Gdańskiej do ul. Starowiejskiej), ul. Starowiejska (od Dąbrowskiego do ronda Jana Pawła II)
W trakcie zakmięcia ruchu ulicznego pod nadzorem policji umożliwiony będzie ruch poprzeczny w następujących miejscach:

przez ul. Dębogórską – przejazd poprzeczny możliwy przez ul. Chełmińską, Gdańską
przez ul. Gdańską – przejazd poprzeczny możliwy przez ul. Katowicką
przez ul. Dąbrowskiego – przejazd możliwy przez ul. Piłsudskiego
przez ul. Starowiejską – przejazd możliwy przez ul. Wybickiego, Roszczynialskiego