Rocznica Konstytucji 3 Maja.

W 224 rocznicę uchwalenia konstytucji 3 maja wraz z Burmistrzem Rumi Michałem Pasiecznym oraz Wojewodą Pomorskim Ryszardem Stachurskim odbyły się obchody rocznicy pod pomnikiem “Bohaterom walk z faszyzmem niemieckim”.

W pierwszej kolejności oczywiście odbyła się Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie nastąpił przemarsz pod pomnik. Wojewoda Pomorski odczytał list z życzeniami od Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego z okazji obchodzonego święta. Nie zapomnijmy również o Kampanii Honorowej Garnizonu Wejherowo, która oddała salwę honorową po czym zostały złożone kwiaty pod pomnikiem przez delegacje parlamentarzystów, instytucji, stowarzyszeń kombatanckich, przedstawicieli jednostek samorządowych, oraz pozostałych zaproszonych gości. W trakcie obrzędów na znak pokoju zostały wypuszczone białe gołębie.

Po wszystkich obrzędach odbył się piknik 3-majowy na stadionie MOSiR. Oczywiście został również rozegrany mecz towarzyski piłki nożnej pomiędzy Małym Trójmiastem Kaszubskim – Oldboje, a Dziennikarzami Trójmiasta, który zakończył się zwycięstwem Oldbojów 4:2.