Śniadanie Wielkanocne u harcerzy

Tradycyjnie, ponieważ już po raz ósmy, harcerza i wolontariusze ze Stowarzyszenia Nasza Rumia przygotowali Śniadanie wielkanocne w Domu Harcerza w Rumi. Z zaproszenia skorzystało ponad 70 osób.

Spotkanie rozpoczął ksiądz Michał modlitwą i poświęceniem pokarmów. Był gorący barszcz biały i biała kiełbaska, następnie wędliny i sałatka, a na deser kawa i cisto domowego wypieku. Każda osoba na zakończenie otrzymała paczkę żywnościową, którą przygotowali harcerze w ramach zbiórki żywności, jaka odbyła się tydzień wcześniej.

Czy warto organizować takie spotkania? Naszym zdaniem TAK, bo osoby samotne czy potrzebujące nie mają możliwości, jak każda rodzina, usiać przy przygotowanym stole z białymi obrusami, stroikami świątecznymi oraz obsługą, która poda wszystko do stołu. Dla większości osób to jedyny uroczysty posiłek podczas tych świąt i dlatego warto, aby „Dać od siebie coś dla innych”.

Hm Bogdan Formella
Wszystkim, którzy poświęcili swój czas – dołożyli swoją pracę do zorganizowania Śniadania wielonocnego serdecznie dziękujemy.