Lato z kulturą w Rumi

Jak co roku latem odbywają się w Rumi Letnie Koncerty Organowe, ale w tym sezonie jest również coś nowego – kino konesera.

Po raz pierwszy w Rumi będzie organizowane „kino pod chmurką”. Seanse zaplanowane zostały na piątki. Pierwsza projekcja będzie 15 lipca, a kolejne 29 lipca, 12 sierpnia, 19 sierpnia oraz 26 sierpnia. Początek: godz. 20. Filmy wyświetlane będą na scenie letnie w parku przy ul. Starowiejskiej (organizatorem jest Miejski Dom Kultury).

 

Coroczne Letnie Koncerty Organowe będą odbywać się w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych: 13 lipca, 20 lipca, 27 lipca, 3 sierpnia i 10 sierpnia. Początek: godz. 19 (organizatorami są MDK Rumia, Pomorskie Stowarzyszenie „Musica Sacra” i Parafia NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi).

 

W swoje progi zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna – Stacja Kultura. Księgozbiór biblioteczny na czas wakacji został wzbogacony o edukacyjne pakiety „Inspiracje na wakacje”, które można wypożyczać za darmo w Stacji Kultura i Filii nr 4 MBP. W skład każdego zestawu wchodzi gra planszowa, książki oraz pomysł na rodzinne zabawy.