Festiwal piosenki „Po Prostu Harcerskiej”

Festiwal odbył się w Domu Kultury Janowo 19 listopada 2016. Piątek pełen przygotowań, aby w sobotę wszystko przebiegało planowo i sprawnie. I o godzinie 9.00 ruszamy z festiwalem… 

 

W pierwszej części brały udział nasze wspaniałe zuchy, którym kibicowali rodzice i znajomi. Prezentowały się na scenie wyśmienicie i wielokrotnie otrzymywały gromkie brawa od publiczności (a było ponad 100 osób). Wszystkie zespoły były tak przygotowane, że jury przyznało wszystkim występującym pierwsze miejsca.

 

Pierwsza część zakończyła się o godz. 12.00, następnie przerwa do godz. 13.00, aby przygotować się do festiwalu dla drużyn, zastępów i solistów w wykonaniu harcerzy z Hufca ZHP Rumia. Sztab organizacyjny przygotował scenę, widownię dla 26 wykonawców i 200 uczestników. Dom Kultury Janowo zapełnił się do ostatniego krzesła na widowni.

 

Punktualnie o 13.00 rozpoczęliśmy Festiwal Po Prostu Harcerski. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności w kategorii piosenka drużyny, piosenka zastępu i solo dowolna. Prezentacje trwały do godziny 16.00. I miejsce w kategorii drużyny zajęła 20 drużyna harcerska z Redy, w kategorii zastępy 11 HDCzB i 5 WRDH, natomiast w solistach wyróżnienie otrzymała Natalia z 13 HDZB.

 

Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla zuchów i harcerzy, która wzbudziła podziw i zdziwienie. Był to program Wielkiej Magii i Iluzji, a największym hitem były wyczarowane białe gołąbki, które można było dotknąć i własnoręcznie wyczarować na scenie wspólnie z Magikiem.

 

Festiwal w takiej atmosferze zakończył się o 17.00, a uczestnicy z nagrodami wrócili zadowoleni do domu. Serdecznie dziękujemy Panu Leszkowi Winczewskiemu, organizatorom, wykonawcom i wspaniałej widowni za atmosferę raz wszystkim dzięki którym ten festiwal mógł się odbyć.

 

Najważniejsza jest dobra zabawa i uśmiech dziecka. Było super!