Rumska wolontariuszka wyróżniona!

Nieczęsto się zdarza, żeby ktoś z Głównej Kwatery ZHP docenił pracę wolontariusza z rumskiego hufca na szczeblu całego kraju, a tak się stało w przypadku Kasi, która na co dzień pracuje z osobami niepełnosprawnymi, a teraz została nominowana w plebiscycie. 

Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP), licząca ponad 100.000 członków organizacja harcerska po raz kolejny organizuje plebiscyt najlepszych Instruktorów, wolontariuszy wychowujących harcerzy. W „Niezwyczajnych”, bo tak nazywa się ten plebiscyt, wyróżniani są harcerscy działacze w kilku kategoriach a do zwycięstwa niezbędne są głosy oddawane na stronie internetowej. W tym roku jedna z nominowanych w kategorii Nieprzetarty Szlak (praca z dziećmi niepełnosprawnymi) nominowana jest działaczka rumskiego harcerstwa – druhna pwd. Katarzyna Chudy! Dh. Kasia jest przyboczną w 1 Drużynie Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Zdobywcy” w Hufcu ZHP Rumia. Drużynę tę charakteryzuje specjalność wodna, co wśród drużyn Nieprzetartego Szlaku stanowi unikat. Harcerze, z którymi pracuje borykają się z niepełnosprawnością intelektualną o różnym stopniu nasilenia. Poza regularnymi, cotygodniowymi zbiórkami dh. Kasia każdego roku wyjeżdża ze swoją drużyną na obóz w wakacje. Jak przystało na specjalność wodną w ich działalności nie brakuje również rejsów i spływów kajakowych. W tym roku wraz swoimi harcerzami wybrała się na weekendowy rejs po zatoce Gdańskiej. Zorganizowała także jednodniowy, letni spływ kajakowy rzeką Piaśnicą dla harcerzy swojej drużyny. Dh. Kasia została także komendantką odbywającej się po raz pierwszy trasy Nieprzetartego Szlaku na 50 Spartakiadzie Harcerskich Drużyn Wodnych i Żeglarskich.

Masz szansę wesprzeć wolontariuszkę pracującą z niepełnosprawnymi dziećmi, wystarczy oddać głos na www.zhp.pl/niezwyczajni na Katarzynę Chudy.