Spotkanie z mieszkańcami Zagórza i Szmelty

W ostatnią niedzielę tj. 7-10 Nasza Rumia zorganizowała spotkanie dla mieszkańców Szmelty i Zagórza pt. „Jesienna biesiada na waszym boisku”. Trzeba przyznać, że faktycznie aura była jesienna;). Nie zniechęciło to jednak najmłodszych oraz starszych do wspólnego spotkania, posilenia się przygotowanymi daniami oraz rozmowy.

 

Mieszkańcy przekazali nam pewne niepokojące fakty, które mają miejsce w ich dzielnicy. Począwszy od braku ocieplenia i niewyremontowanej elewacji budynku przy ul. Sabata 7 (mieszkańcy słusznie mówią, że stanowi on wizytówkę osiedla dla przejeżdżających ulicą obok), poprzez rozkopy na osiedlu, a braku ogrzewania w domach kończąc.

 

Rozkopy faktycznie znajdują się na całym osiedlu i niestety, ale nie widać końca prac. W miejscu, w którym codziennie bawią się dzieci, stan ten niepokoi zarówno mieszkańców jak i nas.

 

Problemem, który istnieje jest brak miejsc parkingowych i dróg wewnętrznych w celu dojazdu do bloku. Ten problem należy rozwiązać przy okazji planowania lokalizacji terenów zielonych i wymiany urządzeń które znajdują się na osiedlu.

 

Największym jednak problemem z jakim mieszkańcy muszą sobie radzić to brak ogrzewania w domach! Z opisu mieszkańców bloków przy ul. Sabata, Kombatantów oraz Zakole wynika, że prowadzona jest modernizacja systemów grzewczych w mieszkaniach. Stare piece zostały zdemontowane jednak nie podłączono jeszcze ogrzewania z OPECu. Sytuacja ta jest tym bardziej nerwowa, gdyż aura na dworze skłania do korzystania już z ogrzewania. Jest zimno oraz wilgotno. Każdy z nas wie, że w takich warunkach szczególnie trzeba zadbać o swoje zdrowie jak i o stan swojego domu po prostu go dogrzewając. Nikt nie chce przecież chorować ani nikt nie lubi wilgoci w mieszkaniu.

 

Jesteśmy poruszeni aktualną sytuacją mieszkańców tych bloków i mamy nadzieje iż w najbliższy czasie bloki zostaną podłączone do sieci C.O. co rozwiąże najważniejszy problem mieszkańców a co najważniejsze stanie się to przed okresem zimowym.