Udany Festyn w Parku Żelewskiego

Przez cały tydzień zapraszaliśmy wszystkich Mieszkańców naszej pięknej Rumi do wspólnej niedzielnej zabawy w janowskim parku pt. „Śpiewajmy razem”. Z ogromną przyjemnością gościliśmy wszystkich przybyłych i stwierdzamy jasno: śpiewaliśmy razem i to jeszcze jak!

 

Pogoda była jak na zamówienie, jedzenie było przepyszne, artyści – klasa sama w sobie. Jednak najważniejsza w tym spotkaniu była Państwa obecność, a było nas tam bardzo dużo! Dziękujemy bardzo za to.
Z przyjemnością odbyliśmy również z Państwem szereg rozmów na temat przyszłości Rumi. Spotkaliśmy się z m.in. grupą Mieszkańców, którzy nam przekazali bardzo niepokojącą nowinę. Otóż niektórzy właściciele nieruchomości leżących na terenie planowej inwestycji – tunel w Janowie, poinformowali nas o braku jakichkolwiek rozmów ze strony władz Rumi dotyczących ww. planu budowy. Mieszkańcy Ci czują się pomijani w procesie podejmowania decyzji. Decyzji, która wprost ich dotyczy z racji położenia ich nieruchomości. Tak Drodzy Mieszkańcy być nie może. Zdajemy sobie sprawę z wagi tego przedsięwzięcia ale niedopuszczalne jest ignorowanie zdania osób, których ona dotyczy w sposób szczególny.
Wielu osobom ponadto tak spodobał się nasz pomysł organizacji tego festynu, że postanowili wprost nas zapytać czemu tak rzadko są one organizowane w Rumi. Drodzy Państwo powiemy wprost: my tego nie wiemy. Wiemy natomiast jedno. Organizacja dzisiejszej uroczystości prócz aspektu finansowego (który to, zdradzimy tajemnicę – nie byłby nieosiągalny dla budżetu Rumi) był wyzwaniem przede wszystkim na polu technicznym. Pan Bogdan Formella poświęcił wiele czasu na dopięcie wszystkich kwestii związanych z dzisiejszym spotkaniem tj. artyści, gastronomia, balon itp. ale jak sam stwierdził: dla chcącego nic trudnego. Takie festyny w przyszłości mogą być dalej organizowane, a budżet naszego miasta na tym nie ucierpi. Potrzebne jest po prostu poświęcić swój czas na to, aby w Rumi takie imprezy odbywały się regularnie. Pan Bogdan Formella jako osoba doświadczona w organizacji takich spotkań jest pewny tego co mówi: w Rumi mogą i powinny się odbywać regularnie takie imprezy! Wiemy, że wie co mówi.
Dla tych co z różnych przyczyn nie mogli dzisiaj do nas dołączyć pragniemy zaprosić do obejrzenia transmisji z tego festynu. Przez cały czas Rzecznik prasowy Naszej Rumi – Michał Kowalik – był wśród wszystkich zgromadzonych i uwieczniał to wydarzenie. Serdecznie zapraszamy do tych filmów (przepraszamy za jakość nagrania ale to maksimum na co FB nam pozwolił).

Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

 

Na zakończenie pragniemy ponownie pozdrowić wszystkich zgromadzonych dzisiaj: Mieszkańców, artystów, wszystkich zaangażowanych w organizację oraz p. Mateusza Sochę – kontrkandydata na urząd burmistrza p. Bogdana Formelli, który odwiedził nas na początku festynu ze swoimi ulotkami. Bardzo nam zależało na tym, aby zaproszenie na dzisiejsze spotkanie było zaproszeniem dla wszystkich mieszkańców Rumi bez względu na poglądy i wierzymy, że takie było!